Contec pulzní oxymetr CMS50D

Kód: Z_CON_CMS50
Značka: Contec
419 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
27.5.2024

Pulsní oxymetr je používán při měření saturace krve kyslíkem a tepové frekvence. Tento produkt je vhodný jak pro domácí použití, tak zejména pro praktické lékaře, lékaře specialisty, nemocnice, sportovní střediska (před a po sportovní aktivitě, není doporučováno měření při sportovní aktivitě), pro střediska oxygenoterapie a další.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Oxymetr pracuje na následujícím principu: Zpracování dat probíhá na základě Lambert-Beerova zákona podle spektrální absorpce reduktivního hemoglobinu (R Hb) a oxyhemoglobinu (O2 Hb), a to v oblasti viditelného světla a v infračervené oblasti. Přístroj pracuje na principu fotoelektrické detekce hemoglobinu v souladu se snímáním pulzu a technologií záznamu tak, že dva paprsky s rozdílnou vlnovou délkou (viditelné světlo o vlnové délce 660nm a infračervené záření s vlnovou délkou 940nm) mohou být skrz svorkový senzor soustředěny na špičku lidského prstu. Měřený signál je možné získat prostřednictvím fotosenzitivní látky, přičemž informace získaná jejím prostřednictvím se po zpracování v elektronickém obvodu a v mikroprocesoru zobrazí na displeji.

Hlavní charakteristiky přístroje:

 • Zobrazení hodnoty SpO2
 • Zobrazení hodnoty tepové frekvence a její bar graf
 • Zobrazení pletysmografické křivky
 • Indikátor slabé baterie
 • Automatická funkce vypínání přístroje: pokud přístroj nedetekuje měřený prst, automaticky se do 5 sekund vypne
 • Mód zobrazení hodnot na displeji může být měněn
 • Jas displeje může být měněn
 •  Zvuková indikace tepové frekvence

Balení obsahuje Oxymetr, závěsné poutko, uživatelský manuál, dvě baterie typu AAA.

Dávkování a způsob užití

Rozevřete sondu oxymetru, vložte prst mezi otevřenou sondu a poté sondu uvolněte.

 1.  Zmáčkněte bílé tlačítko Start začátku měření a držte jej tak dlouho, dokud se přístroj nespustí
 2.  Nepohybujte s prstem a držte pacienta v průběhu měření ve stabilní poloze
 3.  Data můžete číst rovnou v průběhu měření na displeji

Nehet na prstu a vysílací část sondy by měly být na stejné straně. V případě, že je zapnutý alarm, rozezní se, pokud naměřené hodnoty překročí nastavené limity

Upozornění

Prst by měl být ve správné pozici. V opačném případě může dojít k nepřesnému měření. Senzor SpO2 by neměl být používán na místech se špatným prokrvením tkáně, popř. za tlakovou manžetou. Nepřipevňujte SpO2 senzor k prstu žádnou náplastí ani jiným fixátorem. V opačném případě může dojít k venózním pulzacím a nepřesnému měření SpO2 a tepové frekvence. Nepřiměřené externí osvětlení přístroje může ovlivnit naměřené hodnoty. Mezi taková osvětlení patří např. infračervené světlo, fluorescentní lampy, přímé sluneční světlo atd. Pacient by neměl mít na měřeném prstu lak ani žádný jiný make-up.

 

Před použitím si pozorně prostudujte návod k použití.

Doplňkové parametry

Kategorie: ZDRAVÍ A LÉKY
Hmotnost: 0.2 kg