HbA1c Test, 1 ks

Kód: C_ZIN_HBATE_1
Neohodnoceno
Značka: Zinzino
1 701 Kč 1 406 Kč bez DPH
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Začněte o své budoucí zdraví pečovat už dnes.

V poznání spočívá síla. Posviťte si na své zdraví a zjistěte, jestli je Váš současný životní styl udržitelný nebo jestli na svém zdravotním stavu potřebujete zapracovat. Zjistíme Vaše dlouhodobé hladiny cukru v krvi v kontextu Vaší stravy a celkových návyků a povedeme Vás vstříc budoucnosti plné zdraví a pohody. Test zahrnuje zhodnocení životního stylu a na míru připravená doporučení v oblasti stravy, aktivit a cvičení.  

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hlavní přínosy
  • Měření dlouhodobé hladiny cukru v krvi
  • Vyhodnocení životního stylu
  • Zahrnuje posouzení rizika diabetu typu 2
  • Osobní doporučení, jak zlepšit váš zdravotní stav
  • Sledování pokroku
  • Anonymní a klinicky přesné výsledky testů z nezávislé a certifikované laboratoře

 

Převzetí kontroly začíná testem
Měření dlouhodobé hladiny krevního cukru pomocí testu hemoglobinu A1c (HbA1c) je jedním z nejdůležitějších testů, který můžete provést za účelem sledování toho, jak vaše současná strava a životní styl podporují vaše dlouhodobé zdraví. Test měří průměrný krevní cukr (krevní glukózu) v těle za uplynulé tři měsíce, což je něco, co je velmi ovlivněno stravou a každodenní volbou životního stylu. Zásadní je udržet průměrnou hladinu krevního cukru na normální úrovni. Zvýšené hladiny naznačují, že by schopnost těla regulovat krevní cukr pomocí inzulinu mohla být ohrožena, což vyžaduje kroky z vaší strany. To proto, že zvýšené hladiny krevního cukru mohou vést ke vzniku diabetu typu 2 a v průběhu času k poškození mnoha systémů těla, jako jsou oči, nervy a krevní cévy. Dobrou zprávou je, že naše zdraví máme ve vlastních rukou. Podle WHO (Světové zdravotnické organizace) by lidé měli dělat následující, aby pomáhali předcházet diabetu typu 2 a jeho komplikacím: – dosáhnout zdravé tělesné hmotnosti a udržet ji; – být fyzicky aktivní – po většinu dní vykonávat minimálně 30 minut pravidelné aktivity střední intenzity. Pro regulaci hmotnosti je zapotřebí více aktivity; – jíst zdravou stravu, vyhýbat se cukru a nasyceným tukům; a – vyhýbat se užívání tabáku – kouření zvyšuje riziko diabetu a kardiovaskulárních onemocnění. Změny schopnosti těla regulovat krevní cukr jsou pomalým procesem a i když výsledky pomocí testu HbA1c mohou být dnes dobré, strava člověka a volba životního stylu by přesto mohly naznačovat, že by se to z dlouhodobého pohledu mohlo změnit. Z tohoto důvodu jsme zavedli svůj vlastní test HbA1c, abyste získali jasný výchozí bod na své cestě za zdravím. Měří vaši dlouhodobou hladinu krevního cukru dnes a zároveň bere v úvahu to, jak vaše současná strava a životní styl podporují váš budoucí zdravotní stav.

 

Provedení testu

1. Zinzino Test je schválený diagnostický produkt in vitro pro osobní domácí odběr vzorků krve. - Nejprve si umyjte ruce mýdlem, důkladně je opláchněte teplou vodou a osušte.

2. Z papírové obálky vyjměte vzorkovou kartu. Obálku uschovejte pro pozdější použití. Ze vzorkové karty odtrhněte část označenou USCHOVEJTE a vyfotografujte identifikační číslo testu. Výsledky svého testu můžete vidět pouze tehdy, máte-li anonymní identifikační číslo testu. Kartu položte na stůl tak, aby strana se dvěma kruhy byla obrácena vzhůru.

3. Stimulujte průtok krve kroužením celé paže nebo třepáním rukou směrem dolů po dobu 20 sekund.

4. Vyjměte lancetu na jedno použití. Odstraňte průhledné bezpečnostní víčko a lanceta je připravena k použití. Špičku prstu (doporučuje se prostředníček) si očistěte tampónem napuštěným alkoholem. Lancetu umístěte proti spodní části bříška prstu obráceného směrem k odběrovému archu na stole. Přitlačte horní část lancety směrem k prstu, až uslyšíte cvaknutí. Lanceta automaticky provede drobný vpich do prstu.

5. Nedotýkejte se prsty filtračního papíru.

6. Postupně nakapejte krev do každého kroužku, dokud je nezaplníte. Mírně si zmáčkněte prst a počkejte, až kapka krve ukápne dovnitř kroužku. Pokud jedna kapka krve kroužek nevyplní, ihned do něj kápněte z prstu další. Vzorkovou kartu ponechte nejméně 10 minut ve vodorovné poloze při pokojové teplotě, aby vzorky dobře zaschly.

7. Vzorkovou kartu vložte zpět do papírové obálky. Papírovou obálku pak vložte do metalického sáčku a vše uzavřete.

DŮLEŽITÉ: Neodstraňujte sáček s vysoušecím prostředkem umístěný uvnitř metalického obalu.

8. Uzavřený metalický sáček vložte do velké obálky s adresou laboratoře. POZNÁMKA! Před vložením do poštovní schránky obálku musíte opatřit správným počtem poštovních známek. Zaregistrujte svůj testovací kód na www.zinzinotest.com. To je webová stránka, kde později uvidíte výsledek svých testů. Vaše výsledky budou k dispozici za 10–20 dnů.

DŮLEŽITÉ: Schovejte si část karty s označením USCHOVEJTE. Výsledky svého testu můžete vidět pouze tehdy, máte-li anonymní identifikační číslo testu.

9. Dalším krokem je zodpovězení dotazníku o životním stylu tak, že se přihlásíte svým anonymním identifikačním číslem testu. Abyste mohli odpovědět na všechny otázky, budete potřebovat mít přístup k měřicí pásce a předchozím identifikačním číslům Balancetestu a/nebo testu na vitamín D.

10. Jak se změřit v pase: – Přiložte si krejčovský metr kolem pasu, těsně nad pupkem. – Ujistěte se, že je utažený, ale nezarývá se vám do kůže. – Přirozeně vydechněte a změřte se. – Jen pro jistotu se změřte znovu.

TIP! Pokud nemáte krejčovský metr, použijte šňůrku, jako by to byl metr, a šňůrku změřte měřítkem.

 

Nezávislá laboratoř
Společnost Vitas je GMP certifikovaná smluvní laboratoř provádějící chemické analýzy, která se považuje za jednoho z hlavních hráčů v moderním používání testů suché krevní kapky. Tato společnost má 25 let zkušeností v poskytování vysoce kvalitní zakázkové chromatografické analýzy založené na špičkových znalostech a technologiích. Zrodila se na Oddělení výživy na Institutu základních lékařských věd při Univerzitě v Oslu. Toto oddělení je v Evropě největší obdobná instituce věnující se výživě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zinzino
Hmotnost: 0.1 kg
Položka byla vyprodána…